Vergi Dairesi Kaçta Kapanıyor?


Türkiye’de vatandaşların bir takım şartları sağlaması halinde devlet tarafından bir takım vergilere tabii tutulmaktadır. Söz konusu vergilere daire işlemler ve konu ile ilgili diğer işlemlerin yapılabilmesi için vergi dairelerine gidilmesi gerekmektedir. Fakat vergi dairesine gidilmesi halinde mesai saatlerinin dışında orda olursanız bir süre beklemek durumunda kalabilirsiniz. Peki, vergi daireleri kaçta kapanıyor? Cevabı haberimizde…

Günümüzde tüm dünya ülkelerinde vatandaşlardan bir takım vergiler alınmaktadır. Ülkemizde de belirli şartların sağlanması halinde vatandaşlardan bir takım vergiler tahsil edilmektedir. Bu kapsamda vergi işlemleri ile vergi daireleri ilgilenmektedir. Söz konusu olan vergi daireleri, vergi mükelleflerinin tespit edilmesi, alınacak vergi tutarını belirleyen, vergileri denetleyen ve vergileri ilgili vergi mükelleflerinden tahsil eden bir resmi kurumdur.

Vergi Dairesi Kaçta Kapanıyor?

İlgili vergi mükelleflerinin, vergi uygulaması açısından hangi vergi dairesine bağlı olacakları vergi kanunları tarafınca belirtilmektedir. Maliye ve Gümrük Bakanlığı, ilgili veri mükelleflerinin işyeri ve ikamet adresi dikkate alınmaksızın vergi dairelerinin yetki alanlarını belirlemek konusunda bir yetkiye sahiptir.

Vergi dairelerinin internet üzerinden portal ile hizmet vermeye başlamasının ardından vergi dairesi ile alakalı bir takım işlemleri vergi dairelerine gitmeden bu portal aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bunun yanı sıra bir kısım işlemler için de kesinlikle vergi dairelerine gidilmesi gerekmektedir.

Örneğin vergi levhalarının tasdik edilmesi işlemi mayıs ayının sonuna kadar vergi daireleri aracılığı ile yapılmalıdır. Ancak internet üzerinden alınan vergi levhası da tasdikli olarak kabul edilmektedir. Söz konusu olan vergi levhası üzerinde herhangi bir hatanın fark edilmesi halinde bağlı olduğunuz vergi dairesine konu ile ilgili başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Vergi Dairesi Kaçta Açılıyor?   Vergi daireleri sabah saat 08.30’da mesaiye başlar.

Vergi Dairesi Öğle Tatili Saatleri Kaçtır?   Vergi daireleri saat 12.30 ila 13.30 arasında öğle tatilindedir.

Vergi Dairesi Kaçta Kapanıyor?   Vergi daireleri akşam saat 17.30’da kapanmaktadır.

Vergi Dairesi Kaçta Kapanıyor? hakkında yorumlar

Bunlarda İlginizi Çekebilir !