Vakıfbank Spor Sarayı Nerede?


7,5 hektarlık bir arazi üzerinde inşa edilmeye başlanan Vakıfbank Spor Sarayı 30 bin metrekareye ulaşan bir kapalı spor alanına sahiptir. Diğer yandan ise bu kadar büyük bir spor tesisinin yalnızca 15 ay gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanarak açılışının gerçekleştirilmesi de gerçekten takdiri hak ediyor. Konu ile ilgili diğer detaylar haberimizde yer almaktadır…

Ülkemiz her geçen yıl spor alanında yeni bir başarıya imza atarken ülkemizde hizmet vermekte olan bankalardan biri olan Vakıfbank, Türk Voleyboluna verdiği önem neticesinde sunduğu hizmet ve her daim verdiği destekler ile sürekli gündemde olmaktadır. Günümüze kadar spor alanında verdiği hizmetlere bir yenisini daha ekleyen Vakıfbank, bir süre önce yapımı kararlaştırılan ve kısa süre önce inşaat çalışmaları bitirilerek açılışı gerçekleştirilen Vakıfbank Spor Sarayı ile Türk Voleyboluna ve Türk sporuna yeni bir hizmet kompleksini ülkemize kazandırdı.

Vakıfbank Spor Sarayı Nerede?

Bahsetmekte olduğumuz Vakıfbank’a ait voleybol takımı bundan sonra antrenmanlarını ve maçlarını bu devasa tesiste yapacaklarıdır. Söz konusu olan Vakıfbank Spor Sarayı hakkında biraz teknik bilgi vermek gerekirse söz konusu olan kompleks yaklaşık olarak 7,5 hektarlık genişliğe sahip olan bir arazinin üzerinde inşa edilmiştir. Söz konusu olan Vakıfbank Spor Sarayı diğer yandan ise 30 bin metrekarelik bir kapalı spor alanına sahiptir. Son zamanlarda adından sıkça söz edilen bu dev spor tesisi 9 kat şeklinde inşa edilmiş ve Vakıfbank Bayan Voleybol Takımı için ise gelecekte ihtişamlı zaferler kazanacağı ve kutlayacağı 2 bin kişi kapasiteli olan bir salon ve bununla birlikte A takımı ve genç takım için de antrenmanlarını rahatça yapabilecekleri salonlar bulunmaktadır.

Vakıfbank tarafından inşa ettirilen Vakıfbank Spor Sarayının inşaat çalışmalarının sona ermesi ve spor sarayının hizmete açılması ile birlikte Vakıfbank Bayan Voleybol Takımı yeni tesislerine kavuştur. Diğer yandan ise bu devasa büyüklüğe sahip olan spor tesisi temel atma çalışmalarından itibaren başlayarak tamamlanmasına kadar olan süreç sadece 15 ay gibi kısa bir süredir. Bu kadar büyük bir spor tesisinin kısa bir sürede tamamlanması da gerçekten takdiri hak ediyor.

Diğer yandan ise söz konusu olan Vakıfbank Spor Sarayının nerede olduğunu merak edenler için açıklayalım. Üsküdar Bağlarbaşı dolaylarında inşa edilen Vakıfbank Spor Sarayına ulaşabilmek için Üsküdar Kadıköy ya da Metrobüs aracılığı ile Altunizade üzerinden ya da kısa yürüyüş yollarını kullanarak kolay bir şekilde spor tesisine ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Vakıfbank Spor Sarayı Adres: Altunizade, Vakıf Sk. No:8 / 34664 Üsküdar / İstanbul

 

Vakıfbank Spor Sarayı Nerede? hakkında yorumlar

Bunlarda İlginizi Çekebilir !