Tapu İşlemleri Randevu Alma


Gayrimenkullerin alım satım ve devir işlemleri için tapuya gidilmesi ve yasal işlem sürecinin başlatılması gerekmektedir. İşte bu söz konusu olan tapu devir işlemlerinin sorunsuz bir şekilde işleyebilmesi için ilk olarak tapu müdürlüğünden randevu alınması gerekmektedir.

Tapu Devir İşlemleri:

Bilindiği üzere taşınmaz mülkiyetlerin alım satım ve devir işlemleri için tapuya gidilmesi ve yasal işlem sürecinin başlatılması gerekmektedir. İşte bu söz konusu olan tapu devir işlemlerinin sorunsuz bir şekilde işleyebilmesi için ilk olarak tapu müdürlüğünden randevu alınması gerekmektedir. Aksi bir durum halinde randevu almadan tapu dairesine işlem gerçekleştirmek için gidildiği zaman, tapu dairesinde öncelikli olarak önceden randevu alan şahısların devir işlemleri gerçekleştiriliyor.

Bu durumun yanı sıra siz orda sıra beklerken daha önceden randevu yolu ile mesai saatlerinin tümünün dolu olması halinde sizin işleminiz kesinlikle gerçekleştirilemiyor. Bu sebepten ötürü devir işlemini şans faktörüne bağlı olarak gerçekleştirmemek ve bu işlemin günlere uzamaması için önceden randevu almanız sizlerin yararına olacaktır.

Tapu İşlemleri Randevu Alma

Tapu İşlemleri İçin Randevu Almak:

Üst kısımda bahsetmiş olduğumuz randevu alma işleminin herhangi bir yorucu ya da zaman alıcı bir yanı yok. Tapu müdürlüğünden randevu alma işlemi internet ortamı aracılığı ile yapılabiliyor. “onlinerandevu.tkgm.gov.tr” internet adresine giriş yaparak karşınıza çıkan bu sayfa başta olmak üzere adım adım istenen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurarak ve bu söz konusu randevu sistemi aracılığı ile kendi talebiniz doğrultusunda ileriki bir gün ve saat aralığı kapsamında randevu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu bahsetmiş olduğumuz randevu sisteminde almış olduğunuz randevuların bilgilerini sorgulayabilir ve bunun yanı sıra isteğiniz doğrultusunda iptal edebilirsiniz.

Tapudan Randevu Alma İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler:

İnternet ortamında alacağınız randevu için dikkat etmeniz gereken bir takım hususlar vardır. Sizler için bu maddeleri derledik.

 

Tapu İşlemleri Randevu Alma hakkında yorumlar

Bunlarda İlginizi Çekebilir !