TOKİ Başvuru Şartları


Konut sahibi olmak amacı ile yıllar boyunca dar gelirli olmalarına rağmen birikim yapmaya çalışan dar gelirli ve orta gelirli vatandaşlarımızı ev sahibi yapma amacı ile konut üretimleri gerçekleştiren Başbakanlık Toplu Konut İdaresinin inşa ettiği projelere başvuruda bulunabilmek için bir takım başvuru koşulunu sağlamanız gerekmektedir. Ayrıntılar haberimizde…

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi ülke genelinde dar gelirli ve orta gelirli olan vatandaşlara yönelik olarak konut edindirme çalışmaları yürütmesinin yanı sıra son yıllarda ülkenin dört bir yanında yürütülen kentsel dönüşüm uygulaması kapsamında da yer alan projeleri gün yüzüne çıkarmak gayesi ile mevcut çalışmalarına hız vermektedir. Söz konusu olan projeler kapsamında öncelikli olarak emekli ve dar gelirli olan vatandaşları konut sahibi yapmak için çalışmaktadır.

TOKİ Başvuru Şartları

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi eli ile inşa edilmekte olan sosyal konut ve toplu konut projeleri, düşük peşinat tutarları ve her bütçeye uygun taksitlendirme seçenekleri ile dar gelirli olan vatandaşlar için konut sahibi olma konusunda umut olmaktadır. Söz konusu olan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi, inşaat çalışmalarına başlayacağı projeleri ve söz konusu projeler kapsamında satışa çıkaracağı konutlar ile ilgili bütün duyuruları ilk olarak ülke çapında yayın yapma kapasitesine sahip olan ulusal gazeteler aracılığı ile sonra yerel gazeteler ve son olarak ta kendi internet sitesi olan www.toki.gow.tr adresinden duyurmaktadır.

TOKİ Başvuru Şartları

TOKİ Başvuru Şartları hakkında yorumlar

Bunlarda İlginizi Çekebilir !