TOKİ Başvuru Formu Doldurma Örneği


Ülkemizde bulunan alt gelir grubu ve orta gelir grubuna mensup olan vatandaşlar başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızı ev sahibi yapma amacı ile çalışmalar yürütmekte olan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından inşa edilen konutlar için nasıl başvurulacağını ve başvuru formunun örneğini haberimizde hazırladık…

Kurulduğu günden bu güne kadar olan süreç içerisinde kesintisiz bir şekilde konut üretim faaliyetlerine devam eden ve 2000’li yılların başında Başbakanlık bünyesine bağlanarak mevcut konut üretim faaliyetlerine hız veren Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı kurulduğu günden bu yana toplam olarak 755 bin civarında konut üretimi gerçekleştirmiştir. Genel itibari ile konut üretim faaliyetlerini dar gelirli ve orta gelirli olan vatandaşlara yönelik olarak yapan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı geride bıraktığımız 2016 yılı içerisinde 64 binden fazla sosyal konut inşa etmiştir. 2017 yılı içerisinde de 65 bin konut inşa etmeyi hedefleyen TOKİ ilerlenen aylarda bu hedefi de üst sınırlara revize edecektir.

TOKİ Başvuru Formu Doldurma Örneği

Peki, TOKİ evlerine nasıl başvuru yapabiliriz? Bu konuyu da açıklayacağız. Hemen hemen her il ve ilçede inşa edilen TOKİ konutlarına başvuruda bulunabilmek için projenin inşa edildiği il ya da ilçe sınırları içerisindeki yönetimden mesul olan belediyeler, valilikler ya da kaymakamlıklar gibi yerlere başvurunuzu yapabilirsiniz. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı eli ile inşa edilen toplu konut projelerinin satışa sunulması ile birlikte projeye dair başvuruların nereye ve nasıl yapılacağının yanı sıra gerekli olan evraklar ile koşullarda ilan içerisinde yer almaktadır.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından inşa edilen konut projelerine başvuruda bulunacak kişinin başvuru şartları sağlıyor olması ve iki adet başvuru formu ile birlikte başvuru işlemini gerçekleştirmeniz mümkündür. Başvuru yaptığınız mercide görev yapmakta olan personeller başvuru formlarınızı kategorisine göre ve başvuru yaptığınız konutun cinsine göre numaralandırır. İki adet olan başvuru formunun bir nüshası başvuru için talep edilen belgeler ile birlikte görevliye teslim edilirken diğer form ise başvuru sahibine geri verilmektedir.

TOKİ Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

TOKİ Başvuru Formu Doldurma Örneği için Tıklayın

TOKİ Başvuru Formu Doldurma Örneği hakkında yorumlar

Bunlarda İlginizi Çekebilir !