Rezidans Nedir?


Pek çok kişinin büyük merak duyduğu ve hakkında pekte bilgi sahibi olmayan bireyler için küçük bir “Rezidans nedir?” araştırması yaptık. Bu bahsi geçen rezidanslar mı daha avantajlı yoksa gayet muntazam bir site içinde yaşam sürmek mi daha avantajlı ondan bahsedeceğiz.

Rezidans Nedir?

Pek çok kişinin büyük merak duyduğu ve hakkında pekte bilgi sahibi olmayan bireyler için küçük bir “Rezidans nedir?” araştırması yaptık. Şu geçtiğimiz son yıllar boyunca özellikle İstanbul Ankara İzmir gibi mega kentlerde peş peşe hayat geçmeye başlayan konut projelerinin her birinin sunduğu olanaklar özellikler ve imkanlar sizler için konforlu bir yaşamın kapılarını aralıyor.

Çok katlı bir binada hatta gökdelen denebilecek yapılarda beş yıldızlı otel konforu içinde yaşamayı tercih eden kişi sayısı her geçen gün artıyor. İşte bizde bu bahsi geçen rezidanslar mı daha avantajlı yoksa gayet muntazam bir site içinde yaşam sürmek mi daha avantajlı ondan bahsedeceğiz.

Rezidans Nedir?

Ana başlığımız olan Rezidansları standart konut projeleri ile ayıran en göze çarpan özellik, hizmet olanakları ve güvenlik önlemlerinin hat safhada olmasıdır. Peki her rezidans konforlu ve benzer standartlarda mı diye sorarsanız tabi ki hayır değiller. 5 yıldızlı bil otel konforu ve hizmetleri sunan, lüks bir otelde bulunan ve sizler için büyük bir özen ile donatılmış bütün özellikleri bünyesinde bulunduran idare ve işletmesi ile adından sıkça söz ettiren konut tiplerine rezidans diyebiliriz.

Rezidansta Yaşamayı Neden Tercih Etmeliyim?

Bu sorunun başlıca nedeni genel olarak rahatlık ve konfor şeklinde cevaplansa da asıl olarak bakıldığında insanların yaşam tarzı değiştiriliyor. İlk olarak İstanbul’da açılan rezidansın ardından bu rezidans kültürü İstanbul’un ve pek çok ilin hemen hemen bütün semtlerine ve bölgelerine hızla yayılış gösterdi. Şu son bir yıl içerisinde ise söz konusu rezidans satışlarında gözle görülür bir artış grafiği söz konusu. Özellikle İstanbul da Etiler ve Levent semtinde göze çarpan satış hareketliliğinin en önemli sebebi ise rezidansların artık daha güven teşkil etmesi ve daha rahat bir yaşam alanı sunuyor olması.

Bu bahsi geçen rezidanslarda her şeyin bilgisayar ortamında takip edildiği ve bu akıllı yapıların içinde yer alan dairelerin herhangi bir sorumluluk gerektirmeyen bir yaşam vaadinde bulunması ve bu vaatleri kusursuzca yerine getirmesi insanların gözünde oldukça büyük bir artı puan kazandırıyor. Bu bağlamda bir örnek verecek olursak farz edin musluğunuz bir sıkıntı yarattı, bu durumda usta bulmak gibi bir uğraş vermenize gerek yok.

Sizin için 7 gün 24 saat hizmet sunan bir resepsiyon ve teknik servis bulunmakta, siz alt katta havuz başında ya da spa merkezinde gevşeyip rahatlarken, evinizdeki musluk problemi çoktan çözülmüş oluyor. Ya da bir tehlike anında örneğin bir yangın tehlikesi ile karşı karşıya kalınması durumunda her şey otomatik olarak kilitleniyor ve bütün giriş ile çıkış kapıları kameralar ile kontrol ediliyor.

Rezidans Kiraları Ne Kadar?

Bu söz konusu rezidans kiraları, bulunduğu şehre, semte ve özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Normal bir standartta ve muhitte yer alan rezidanslar en düşük 1200 TL ile en fazla 2300 TL arası değişkenlik göstermektedir. Ancak gayet güzel bir muhitte yer alan lüks kavramını bünyesinde yansıtan standartların çok üzerlerinde bir rezidans için talep edilen aylık kira bedeli en az 2500 TL den başlayıp ev fazla 8000 TL civarlarına kadar fiyatlar söz konusu olmakla birlikte bu fiyat aralıkları değiştikçe, bu bağlamda rezidansların özellikleri ve imkanları da değişkenlik göstermektedir.

Rezidansları Kimler Tercih Ediyor?

Geçmişte rezidans kültürünün başlangıcında oldukça ayrıcalıklı ve erişilmez gibi görünen bu konut tiplerinde genellikle büyük iş adamları yabancı yatırımcılar ve varlıklı turisteler kalıyordu. Günümüzde ise yine iş adamları, yabancı turistler ve yatırımcılar, yeni evli çiftler ve sanat camiasında yer alan pek çok ünlü isim bu tür konutlarda yaşamlarını sürdürmekteler.

Rezidansların Özellikleri Ne?

Bu konut tiplerinin ayrıcalıklı olarak görülmesinin pek çok sebebi vardır. Ev, konut ve yaşam alanı gibi anlamlara gelen rezidansların en büyük avantajlı özelliği iş ve şehir merkezlerine olan yakın konumları ve küçük yaşam alanlarında oldukça yüksek yaşam standartları sunmaları oldukça pozitif bir özellik. Bu konuda bir örnek verecek olursak faz edelim ki A+ sınıfında bir rezidansta yaşıyorsunuz. Siz eve geldiğinizde sizi evinizin kapısında vale karşılıyor ve aracınızı otopark alanına teslim ediyor, ayrıca aracınızın bagajında bulunan paketlerinizi ya da çantalarınızı dairenize kadar getiriyor.

Bunların yanı sıra sabah işe gideceğiniz zaman evden çıkmadan önce resepsiyona telefon açarak arabanızın hazırlanmasını talep edebilirsiniz. Bu gibi hizmetlerin yanı sıra evde dinlenirken televizyonunuz bozuluyor ya da mutfakta aspiratör bir sorun çıkarıyor. Bu durum sizin için bir dert olmayacak, 7 gün 24 saat hizmetinize hazır olan teknik servis ve resepsiyon görevlileri siz işte ya da alışverişte iken sizin evinizde ki problemi çoktan çözmüş oluyorlar. Bu saydığımız ayrıcalıkların daha pek çoğu sizleri beklemekte.

Villa Rezidans Nedir?

Ülkemizde henüz rezidans kültürü tam yer edinememiş iken birde Villa Rezidans nedir sorunsalı ile karşı karşıya kaldık. Bilindiği gibi gayrimenkul ve inşaat sektöründe yaşanan büyük rekabetler artık rezidans konforu ve yüksek yaşam standardını müstakil evlere uyarlanır hale getirdi. Rezidanslarda olduğu gibi her türlü hizmetin ve olanağın sağlandığı villa rezidans projelerinde bakım ve onarım gibi bir kısım hizmetler bulunuyor.

Rezidans Nedir?

Bu tür hizmetlerin yanı sıra, 7 gün 24 saat sağlanan oda ve ev temizliği hizmeti, köpeklerinizi rahatlıkla emanet edebileceğiniz köpek bakıcıları, biraz havalı bir giriş yapmak için helikopter ile ulaşım imkanı, birbirinden yetenekli aşçılar, alışverişleriniz için daima en iyisini sağlayacak olan alışveriş yardımcısı, düzenli olarak ev temizliği imkanı, gayet maharetli terziler, her an yaşanabilecek problemler için 24 saat hazır teknik uzmanlar, bahçe ve havuzlarınızın bakımları gibi diğer ihtiyaçlarınız da karşılanıyor.

Ülkemiz genelinde büyük bir hız ve çekişme ortamı ile büyüyen gayrimenkul sektörü ile beraber ardı ardına gün yüzüne çıkan projeler, birbirleri ile olan hizmet yarışını rezidans konforu ile birlikte artık villa tipi konutlara taşıdılar.

Rezidans konforu ve ayrıcalığından vazgeçemeyen ancak çok katlı kulelerden sıkılmış olan kişilere yönelik olarak hayata geçen yeni villa rezidans tarzı, müstakil evlerin yer aldığı devasa yaşam alanlarının olduğu sitelerde köpek gezdirme elemanlarından helikopter hizmetine kadar, kiralık aşçı ve kiralık uşaktan tutunda sizin için alışveriş yardımcılarına kadar, düzenli olarak ev temizliği hizmetinden tutun da evinize kadar gelen terzi hizmetine kadar, 7 gün 24 saat teknik hizmetten bahçe ve havuz bakımı işlerine kadar olan aklınıza gelebilecek bütün ihtiyaçlarınız için gayet tatmin edici sonuçlar sunan bir yaşamdan bahsediliyor.

Rezidans Nedir? hakkında yorumlar

Bunlarda İlginizi Çekebilir !