Lansman Nedir?


Pek çoğumuzun uzunca süredir karşısına çıkan ve aklında bir soru işareti olarak kalan Lansman nedir sorusunun cevabını sizleri için araştırıp derledik. Aslen Fransızca kökenli bir kelime olmaktadır ve Fransızcada lancement şeklinde ifade edilir.

Lansman Nedir?

Pek çoğumuzun uzunca süredir karşısına çıkan ve aklında bir soru işareti olarak kalan Lansman nedir sorusunun cevabını sizleri için araştırıp derledik. Aslen Fransızca kökenli bir kelime olmaktadır ve Fransızcada lancement şeklinde ifade edilir. Kelime anlamı bazında tanıtım ve tanıtma ya da ortaya çıkartmak gibi anlamlar ile de ifade edilebilir. Başka bir açıdan bakacak olursak bütün sektörler bazında yeni bir ürün ve hizmet grubunun tanıtılması ve müşteri kitlesine gösterilmesi bu kelime aracılığı ile ifade edilir.

Emlak, reklam, teknoloji ve medya sektörlerinin başını çektiği dev sektörel grupta oldukça önemli bir yere sahip olan Lansman lanse etmek gibi anlamlara gelirken, tanıtılacak ürünün organizasyon aşamasının da çok dikkatli ve özenli bir şekilde planlanması gerekir. Bahsedilen planlama ne kadar dikkatli ve özenli olursa organizasyon bir o kadar da ilgi çekici ve ışıltılı olur.

Basın mensuplarına ve müşterilere tanıtılan ürünler kamuoyuna aktarılmış olur. Bu noktada kuruluşun istek ve arzularına göre değişik konseptler de sizleri bekliyor olabilir. Diğer yandan tanıtılması planlanan ürünün de lansman fiyatının da büyük bir titizlikle düşünülerek müşteriye çıkarılması önemli bir husustur. Bunun sebebi fiyat çok artırılır ya da çok azaltılarak aktarılırsa ürün hiç satılmayabilir ya da çok satılır ancak bu durumda da üretici kar elde edemez.

Lansman Nedir?

Bu bağlamda lansman organizasyonları genel olarak otellerde ya da firmaların toplantı salonlarında gerçekleşir. Örnek verecek olursak gayrimenkul sektörünün lansmanları genel olarak indirim kampanyaları ile dikkat çekmek üzerine kuruludur ve bu lansmanlar başarılı olur. Bir evin lansman fiyatı 100.000 TL iken 2 ay gibi bir süre sonra bu evin fiyatı daha da fazla olabilir. Bu lansmanlar çok sıkı bir şekilde takip edilir.

Lansmanın Önemi Nedir?

Eğer bir ayakkabı firmasının lansmanı düzenlenecek ise yeni tasarım ayakkabılar için düzenlenen organizasyonda ürün tanıtım noktasını olabildiğince önemli tutarlar ki gelecek sonuç ta o ölçütte güzel olsun. Bu tip organizasyonlar da görsellik daima önemli bir unsurdur. Gerçek anlamda büyük bir dikkat ve titizlik isteyen büyük sorumlulukların olduğu bir organizasyondur. Bu lansman sayesinde hem kazanç bakımından artış elde edilir iken hem de basın ve müşterilerin gözünde pozitif bir izlenim kalacaktır.

Medya sektörünün büyük bir hız ile çıkış yapması ile bütün firmalar, ürünleri ve projeleri için lansmanlar düzenlemektedir. Lansmanda bu ürün ve projelerin basına tanıtımı yapılır basın ise bu lansmanı yapılan ürünleri kamuoyuna sunar ve bu zincirin tamamlanması ile reklam yapılmış olur.

Gayrimenkul Sektöründe Lansmanın Önemi Nedir?

Türkiye genelinde gelişen gayrimenkul sektörü ile pek çok inşaat firması imar izni verilen araziler üzerinde marka haline gelmiş konut projeleri hayata geçirdiler ve bu çalışmalarına da devam ediyorlar. Her yeni güne başlarken yapılan konut sayısında artış ve bu sektöre yani konut ihtiyacına olan açıktan dolayı git gide büyüyen gayrimenkul sektörü de reklam yapma ihtiyacı duyuyor.

Gazeteler, dergiler, televizyon kanalları gibi birçok yolla yani kısaca yazılı ve görsel medyada her geçen gün yeni bir reklam, profesyonel lansman çalışmaları görmeye başlamış durumdayız. Konut sektöründe ayrıca firmalar yapmakta oldukları ve hayata geçirdikleri konut projelerini, basın mensupları ile birlikte düzenledikleri toplantılar ile görücüye çıkarmaya başladılar. Gerçekleştirilen bu toplantılar, gerek haber gerekse reklam niteliği yönünden konut sektörü ile ilgili olan kişilere sunuldu.

Bir diğer yandan ise konut projelerinde sunulan kampanyalardan biri ise sıkça duyduğumuz ‘lansman fiyatları’ dır. Söz konusu lansmanın gerçekleştiği gün fiyatlarda özel indirimler, ödeme seçeneklerinde ise farklı türden uygulamalar yapılır. Bu tür lansmanlar genellikle markalaşmış konut projelerinde gerçekleşirken, gayet iyi bir şekilde projelendirilmiş konutların ise genel olarak lansman günü satıldığını görürüz.

Kısa bir özetle belirtecek olursak, gayrimenkul sektöründe lansmanların bir hayli önemli bir yeri vardır. Bu düzenlenen konut lansmanlarında önemli ölçülerde indirim ve ödeme seçenekleri bulunan kampanyalar sunulmaktadır. Bu lansman fiyatları genel bağlamda indirimli fiyatlardır. Lansman fiyatlarını kaçırırsanız iki ay sonrasında aynı konutlar lansman fiyatının üçte biri oranına kadar artış gösterebilirler. Bu noktada bir hayli dikkatli olmanızı öneririz. Önemli projeler ve düzenlenen lansmanları bu siteden sıkça takip edebilirsiniz.

Lansman ne demek?

Lansman ne demek?

Lansman ne demek?

Lansman ne demek?

Lansman Nedir?

Lansman Nedir?

Lansman ne demek, lansman nedir tanımları ve örnekleri

Lansman ne demek, lansman nedir tanımları ve örnekleri

Lansman ne demek?

Lansman ne demek?

Lansman Nedir? hakkında yorumlar

Bunlarda İlginizi Çekebilir !