Kentsel Dönüşümün Avantajları


Ülkemizde bir süredir yürürlükte olan kentsel dönüşüm uygulaması ülkemizin dört bir yanında tüm yapıları kapsamaktadır. Söz konusu olan kentsel dönüşüm uygulaması hakkında bilinmeyen tüm noktaları sizler için araştırarak kentsel dönüşüm uygulamasının faydalarını haberimizde ayrıntılı olarak açıkladık…

Son zamanlarda sık sık gündeme gelen kentsel dönüşüm uygulamalarının tam anlamı ile ne manaya geldiğini ve ne gibi binaları kapsadığı hakkında bilgileri sizinle paylaşırken kentsel dönüşümün ne gibi avantajlar sağladığını da gerekli bazı araştırmalar neticesinde sizler için haberimizde bir araya getirdik. Söz konusu olan kentsel dönüşüm uygulaması, riskli olarak kabul edilen binaların ve yapıların, mevcut halinden çok daha dayanıklı ve imar yönetmeliği kapsamında son sistem olarak inşa edilmesini sağlayan bir uygulamadır diye açıklayabiliriz.

Kentsel Dönüşümün Avantajları

Söz konusu olan kentsel dönüşüm uygulaması bazı insanlara göre olumsuz bir uygulama olarak gelirken bazı insanlar da kentsel dönüşümün faydalı bir uygulama olduğunu öne sürebiliyor. Ancak bahsetmiş olduğumuz kentsel dönüşüm uygulamasını faydaları, kentsel dönüşüm sürecinin nasıl işlediği ile alakalı bir durumdur.

Kentsel Dönüşümün Avantajları

Üst kısımda bahsetmiş olduğumuz kentsel dönüşüm uygulamasında gerekli işlemlerin gerçekleştirilmesi sureti ile kentsel dönüşüm sürecinin başlatılması halinde bazı harç ve ödemelerden muaf olduğunuz gibi alt kısımda belirttiğimiz avantajlardan da faydalanacaksınız.

Kentsel Dönüşümün Avantajları hakkında yorumlar

Bunlarda İlginizi Çekebilir !