Kalorifer Suluğu ile Evinizi Nemlendirin


Komşularınızın evlerinde gördüğünüz kalorifer suluklarının ne işe yaradığını ne amaçla kullanıldığını ve kullanılmaması halinde ne gibi sonuçlarının olduğunu merak ediyorsanız söz konusu olan kalorifer suluğunun ne gibi sorunların önüne geçtiğini ve ne gibi faydalarının olduğunu sizler için araştırarak haberimizin içerisinde sizler için açıkladık…

Kış aylarının sonlarında olmamıza karşın soğuk havaların etkisini sürdürmesi sonucunda evlerimizde ve ofislerimizdeki kalorifer kullanımımız halen devam etmektedir. Bu kalorifer kullanımı ile alakalı olan bir durumdan bahsedeceğiz. Son dönemler içerisinde yaygın olarak kullanılmaya başlanan kalorifer suluklarının ne amaçla ve nasıl kullanıldığını sizler için araştırarak haberimizde açık bir şekilde anlattık.

Kalorifer Suluğu ile Evinizi Nemlendirin

Kış aylarında yoğun bir şekilde kullandığımız kaloriferlerin sürekli olarak çalışması neticesinde kalorifer peteklerinin yer aldığı ortamlardaki havanın kuruması ve bu kuru havanın da bazı hastalıkları tetiklediğini biliyor muydunuz? Bahsetmiş olduğumuz kaloriferler pek çok kişi tarafından sorunsuz olarak çalışan ve sağlıklı bir şey olarak kabul edilse de üst kısımda dile getirdiğimiz gibi sürekli olarak ısı yayması sebebi ile havayı kurutur ve bu kuru hava da ilk olarak solunum yolları olmak üzere birden çok hastalığın meydana gelmesi için tetikleyici rol oynayabilir.

Hâlihazırda pek çok insanda mevcut durumda var olan bazı hastalıklar bu kuru hava yüzünden kronikleşebilir, ciddi şekilde baş ağrıları, solunum yollarının tahriş olması, astım ve sinüzit gibi bir takım solunum yolları ile ilgili hastalıklar kuru havanın daha az oranlarda oksijen taşımasından dolayı artmaktadır ve hamile olan bayanlar üzerinde de olumsuz etkilere sahiptir. Bu gibi sebeplerden dolayı kış aylarında kalorifer kullanımının olduğu dönemlerde kalorifer suluğu kullanmanız sizin için olumlu sonuçları beraberinde getirecektir.

Kaloriferin havayı nasıl kuruttuğunu merak edenler için açıklamak gerekirse, kış aylarında ev içerisindeki kalorifer sistemi tam randımanda çalıştığı için petekler yüksek sıcaklıklar yayar. Diğer yandan ise evin havasız olması da bu etmenin üzerine eklendiği zaman sürekli aynı havanın oda içerisinde hava dolaşımı yapmasından dolayı kısa süre sonra hava kurur ve bu da sağlığınızı olumsuz etkiler.

Bronşit, astım ve sinüzit gibi hastalıkları olan şahıslar bu durumlar neticesinde katiyen ağız yolu ile sık sık sıvı takviyesi yapmaları gerekmektedir. Normal bir oda ortamında en az %50 oranında nem bulunması gerekiyor. Bu kalorifer sulukları da bu nem ihtiyacını yeterli ölçüde karşılayacaktır.

Kalorifer Suluğu ile Evinizi Nemlendirin hakkında yorumlar

Bunlarda İlginizi Çekebilir !