İşyeri Kira Sözleşmesi Örneği 2017


Ülkemizde kiralama işlemleri kapsamında mülk sahipleri ile ilgili kiracılar arasında, kiralama döneminin başlangıcında kira sözleşmesi düzenlenmektedir. Söz konusu olan kira sözleşmesi hem kiracının hem de mülk sahibinin bir takım haklarını yasal olarak güvence altına almaktadır. İşyeri kira sözleşmelerinde ise dikkat etmeniz hususlar vardır. Konuya dair ayrıntılar ve işyeri kira sözleşmesi örneği haberimizin içerisinde yer almaktadır.

Pek çoğumuzun bildiği gibi taşınmaz türü mülkiyetlerin kiralama durumlarında kiracı ile mal sahibi arasında, her iki tarafında haklarını güvence altına alan ve bir takım hak ve yükümlülük tanıyan kira sözleşmesi imzalanmaktadır. Söz konusu olan kira sözleşmesi, ilgili mülkiyetin sahibinin söz konusu olan mülkün kullanım hakkını ve bu kullanım hakkı ile beraber söz konusu olan mülkten yarar sağlama hakkını söz konusu kiracıya tahsis eder, bahsetmiş olduğumuz kiracı da bu gibi hizmetlerin karşılığında kiralama süresi boyunca mal sahibi ile anlaşılan kira bedelini düzenli bir şekilde ödemeyi taahhüt etmiş olduğu ve bu ödevlerin kesinlikle yerine getirileceğini yasal olarak kabul etmiş sayılıyor.

İşyeri Kira Sözleşmesi Örneği 2017

Söz konusu olan kira sözleşmesi iki ayrı grup halinde incelenmektedir. Söz konusu gruplardan birisi konut cinsi kira sözleşmesidir. Bir diğer grup ise işyeri cinsi kira sözleşmesidir. Bu durum sonucunda, bir işyerinde kiracı pozisyonuna gelmek ya da sahibi olduğu işyerini kiraya vermek isteyen kişilerin maddi ve diğer konular üzerinde anlaşmaya varması halinde söz konusu kira dönemine başlamadan önce sözünü etmekte olduğumuz kira sözleşmesinin düzenlenmesi gerekir.

Bahsetmiş olduğumuz kira sözleşmesinin düzenlenmesi aşamasında ve sözleşmenin imzalanması aşamasında dikkat etmeniz gereken bir takım husus vardır.

İşyeri Kira Sözleşmesi Örneği 2017

İşyeri Kira Sözleşmesi Nasıl Doldurulur?

Söz konusu olan kira sözleşmesi, bahsetmiş olduğumuz sözleşmenin kapsamı altında olan her iki tarafın da bir kısım haklarını yasal yönden koruma altına almaktadır. Fakat söz konusu olan kira sözleşmesini imzalamadan önce dikkatli olmanız gereken bir takım noktalar vardır. Kira sözleşmesini imzalamadan önce, sözleşme içerisinde yer alan özel şartları ve genel şartları ayrıntılı olarak incelemenizde fayda vardır. Aksi halde dikkatinizden kaçan bir madde ilerleyen dönemler içerisinde yasal yönden bir kısım yükümlülükler altına girmenize ve zor durumda kalmanıza sebep olabilir.

Alt kısımda işyeri kira sözleşmesinin 2017 yılı içerisinde uygulanacak olan bir örneği yer almaktadır.

İşyeri Kira Sözleşmesi Örneği 2017 İçin Tıklayın

İşyeri Kira Sözleşmesi Örneği 2017 hakkında yorumlar

Bunlarda İlginizi Çekebilir !