İnşaat Kerestesi Fiyatı 2017


Pek çoğumuzun bildiği gibi inşaat çalışmalarının pek çok noktasında inşaat keresteleri kullanılmaktadır. İşte bu söz konusu olan inşaat keresteleri piyasadaki rekabet durumundan ötürü ve piyasalar üzerindeki farklı etmenlerden dolayı değişkenlik göstermektedir. Yüksek kalitede olan inşaat kerestelerinin fiyatlarını haberimizde sizler için listeledik.

İnşaat çalışmaları kapsamında bazı noktalarda hatta inşaat çalışmasının bazı temel unsurlarında inşaat kerestesi kullanılmaktadır. Beton kalp dökümü, çatı imal aşaması, kolon ya da kiriş yapımı alanında kullanılmakta olan farklı boylardaki keresteleri projenize uygun bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Ancak söz konusu olan inşaat kerestesi seçimi aşamasında dikkatli olunması gereken bir takım önemli nokta bulunmaktadır.

İnşaat Kerestesi Fiyatı 2017

Bu önemli noktalar, kullanılacak olan kerestenin mekanik açıdan dayanıklı olması ve bir takım belirli kusurları üzerinde barındırmaması gerekmektedir. Diğer yandan ise söz konusu inşaat kerestesi, ağacın diri odun kısmından yani sağlam ana gövdesinden imal edilmelidir. Damar yönü, boyuna düzgün hatlar şeklinde olmalı ve üzerinden düşmüş olan ya da halen bulunan budaklar olmamalı yani tamamen düzgün bir şekilde olmalıdır.

Yeni kesilmiş bir kerestenin hoş bir kokusu vardır. Diğer yandan ise pürüzsün bir yüzeye sahip olmalıdır. Ancak hoş olmayan bir koku yayıyorsa ve diğer yandan üzerinde pürüzler bulunuyorsa o kerestenin kalitesinin düşük olduğu ve çürüme belirtileri olduğunu anlarsınız. Kesilen ağacın yaş halkaları düzenli ve sık bir şekilde olursa bu durum o ağacın ya da kerestenin oldukça dayanıklı olduğu anlamına gelmektedir.

Tabi ki aksi durumda ise yani yaş halkaları düzensiz ve birbirine uzak olursa bu da o ağacın ya da kerestenin basınca dayanıksız olduğu ve kolayca çürüme görülebileceğinin belirtisidir. Söz konusu olan inşaat kerestelerinin piyasa fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir. Rekabet durumu ve piyasalardaki farklı etmenler inşaat kerestesi fiyatları arasında fark olmasına sebep olmaktadır. Biz size kaliteli malzemeden imal edilmiş olan inşaat kerestesi fiyatlarını alt kısımda listeledik.

İnşaat Kerestesi Fiyatı 2017
Cins Ayrıntı Fiyat
Kereste İnşaatlık Çam - Köknar Kereste 600 TL / m3
Kereste İnşaatlık Çam Ukrayna Hazır Kesim 5x10 530 TL / m3
Kereste İnşaatlık Çam Ukrayna Hazır Kesim 10x10 588 TL / m3
Kereste İnşaatlık Çam Ukrayna Hazır Kesim Tahta 600 TL / m3

 

İnşaat Kerestesi Fiyatı 2017 hakkında yorumlar

Bunlarda İlginizi Çekebilir !