Emekliye Promosyonda Son Durum


Uzunca bir süredir gündemde olan ve tartışmaları devam eden emeklilerin promosyon uygulaması için hükümet ile bankalar arasında yürütülen pazarlıklar neticesinde bir karara varıldı. Mart ayı itibari ile verilmeye başlayan emekli promosyonları ile ilgili bütün detayları sizler için araştırarak haberimizde açıkladık…

Son dönemlerde gündemde olan ve milyonlarca emekli vatandaşı yakından ilgilendiren emeklilere promosyon uygulaması ile ilgili tüm gelişmeleri sizler için haberimizde bir araya getirdik. Uzunca bir süredir gündemde olan ve emekli vatandaşlar tarafından dört gözle beklenen emekli promosyonlar ile ilgili hükümet ile bankalar arasındaki pazarlıklar sona erdi. Emekliler için promosyon ödemeleri başladı. Bütün emekli vatandaşlar bu 3 aylık süreç içerisinde promosyon ücretlerini almış olacaklar.

Emekliye Promosyonda Son Durum

Peki, ama emekli promosyonundan nasıl faydalanılır? Söz konusu olan emekli promosyon ücretlerinden faydalanabilmek için sadece Sosyal Güvenlik Kurumu’nun yani SGK’nın anlaşmalı olduğu bankalardan birini seçerek 3 yıl boyunca maaşınızı bu bankadan alacağınıza dair bir anlaşma yapmanız yeterli olacaktır. Diğer yandan ise bu sözü edilen 3 yıllık süreç için aldığınız maaşa göre 300 TL, 375 TL ve 450 TL şeklinde belirlenmiş olan taban tutarlar bankalar arasındaki rekabet sayesinde daha yüksek tutarlara ulaşmaya başladı.

Bu kapsamda Fibabank 3 yıl boyunca maaşını kendisinden alan emekliler için 500 TL’ye varan promosyon tutarları ödeyeceğini ve bununla birlikte bazı özel avantajlar da sunacağını duyurdu. Söz konusu olan promosyon ücretlerindeki artış ilerleyen günlerde diğer bankalarda da görüleceği beklenirken söz konusu olan promosyon ücretlerini mayıs ayının sonuna kadar alabilirsiniz. Diğer yandan ise bankalar promosyon durumu için önceden uygulanan bazı uygulamaları da kaldırdı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, emeklilerin promosyon ödemelerinde bankaların talep etmiş olduğu fatura ve kredi kartlı şartının kaldırıldığını açıkladı. Bankaların geçmiş dönemlerde talep ettiği otomatik ödeme talimatı, kredi kartı kullanımı ya da kredili mevduat hesabı şartlarının uygulamadan kaldırılması emekli vatandaşlar açısından oldukça önemli bir gelişmedir.

T.C. Kimlik Numarasının son hanesi 9 – 7 – 5 şeklinde olanlar Mart ayı içerisinde, 3 – 1 – 8 şeklinde olanlar Nisan ayı içerisinde ve 6 – 4 – 2 – 0 şeklinde olanlar da Mayıs ayı içerisinde promosyon ödemelerinden faydalanacaktır. Promosyon ödemeleri de o ay ki maaşı aldıkları zaman hesaplarından çekebilirler.

Maaşı 1000 TL'den az olanlar için 300 TL, maaşı 1000 TL-2000 TL olanlar için 375 TL, maaşı 2000 TL'den fazla olanlar için 450 TL

Emekliye Promosyonda Son Durum hakkında yorumlar

Bunlarda İlginizi Çekebilir !